LXM32MD18M2
DigiKey Part Number
4008-LXM32MD18M2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM32MD18M2
Description
LXM32 MODULAR 18A RMS PEAK 1PH 2
Detailed Description
Servo AC 100 ~ 240VAC Supply 18A 100 ~ 240V Load
EDA/CAD Models
LXM32MD18M2 Models
Category
Voltage - Load
100 ~ 240V
Current - Output
18A
Series
Wattage - Load
1.6 kW
Voltage - Supply
100 ~ 240VAC
Interface
CAN, EtherCAT, Modbus TCP, RS-485
Operating Temperature
0°C ~ 50°C