LXM32SD72N4
DigiKey Part Number
4008-LXM32SD72N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM32SD72N4
Description
LXM32 SERCOS 72A RMS PEAK 3PH 48
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Servo AC 200 ~ 480VAC Supply 72A 200 ~ 480V Load
Category
Voltage - Load
200 ~ 480V
Manufacturer
Schneider Electric
Current - Output
72A
Series
Wattage - Load
6.5 kW
Packaging
Box
Voltage - Supply
200 ~ 480VAC
Part Status
Active
Interface
Modbus TCP, RS-485
Type
Module
Mounting Type
Chassis Mount
Motor Type
Servo
Operating Temperature
0°C ~ 50°C