SZ1005K301TF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 0
Unit Price: ₱0.60527
Datasheet
300 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 800mOhm
SZ1005K301TF
DigiKey Part Number
3442-SZ1005K301TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1005K301TF
Description
FERRITE BEAD 300 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 100 MHz