3RF23101AA02
DigiKey Part Number
3473-3RF23101AA02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RF23101AA02
Description
SS CONTACTOR,10A,230V,24VDC-C,SC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Contactor SPST-NO (1 Form A) 10.5 A 24 ~ 230V DIN Rail Screw Terminal
Category
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Manufacturer
Siemens
Output Type
AC, Zero Cross
Series
Load Current
10.5 A
Packaging
Box
Voltage - Input
24VDC
Part Status
Active
Voltage - Load
24 ~ 230V