SCP30S33-UDN
DigiKey Part Number
2106-SCP30S33-UDN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCP30S33-UDN
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 3.3V 20W
Customer Reference
Detailed Description
AC or DC DIN Rail Power Supply 1 Output 3.3V 6A
Category
Voltage - Output 1
3.3V
Current - Output (Max)
6A
Series
Power (Watts)
20W
Part Status
Active
Efficiency
62%
Operating Temperature
-25°C ~ 65°C
Number of Outputs
1
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.55" L x 1.29" W x 4.71" H (65.0mm x 33.0mm x 120.0mm)
DC Voltage - Input (Min)
100V
DC Voltage - Input (Max)
375V