SCP30T515-UDN
DigiKey Part Number
2106-SCP30T515-UDN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCP30T515-UDN
Description
AC/DC DIN RAIL SUP 5V +/-15V 30W
Customer Reference
Detailed Description
AC or DC DIN Rail Power Supply 3 Output 5V 15V -15V 3A, 500mA, 500mA
Category
Voltage - Output 2
15V
Manufacturer
SolaHD
Voltage - Output 3
-15V
Series
Current - Output (Max)
3A, 500mA, 500mA
Power (Watts)
30W
Part Status
Active
Efficiency
68%
Number of Outputs
3
Operating Temperature
-25°C ~ 65°C
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min)
100V
Size / Dimension
2.55" L x 1.29" W x 4.71" H (65.0mm x 33.0mm x 120.0mm)
DC Voltage - Input (Max)
375V
Voltage - Output 1
5V