CF12JT330R
DigiKey Part Number
CF12JT330RTR-ND - Tape & Reel (TR)
CF12JT330RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF12JT330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
330 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
EDA/CAD Models
CF12JT330R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)