CSRT2512FT75L0-UP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSRT2512FT75L0-UP |
Description | RES 0.075 OHM 1% 3.5W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 75 mOhms ±1% 3.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSRT2512FT75L0-UP Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm) |