HVCB2512FKC100M is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Unit Price: ₱320.36233
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Unit Price: ₱487.77166
Datasheet
Upgrade
100 MOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Stackpole Electronics Inc. HVC Series High-Voltage Precision Chip Resistors | Datasheet Preview
HVCB2512FKC100M
DigiKey Part Number
HVCB2512FKC100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
HVCB2512FKC100MCT-ND - Cut Tape (CT)
HVCB2512FKC100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVCB2512FKC100M
Description
RES 100M OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HVCB2512FKC100M Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)