RNF12BTE4K99 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: ₱33.65968
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: ₱36.77582
Datasheet
4.99 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF12BTE4K99
DigiKey Part Number
RNF12BTE4K99-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12BTE4K99
Description
RES 4.99K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF12BTE4K99 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)