RTAN0805BKE100K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 1,999
Unit Price: ₱50.62000
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 10,361
Unit Price: ₱24.42000
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 272
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Similar
Vishay
Similar
TE Connectivity Passive Product
100 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RTAN Series
RTAN0805BKE100K
DigiKey Part Number
738-RTAN0805BKE100KTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RTAN0805BKE100KCT-ND - Cut Tape (CT)
738-RTAN0805BKE100KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTAN0805BKE100K
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/5W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RTAN0805BKE100K Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)