RTAN0805BKE15K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Unit Price: ₱30.00248
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 5,968
Unit Price: ₱24.42000
Datasheet
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Similar
TE Connectivity Passive Product
Similar
Vishay
In Stock: 770
15 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
RTAN Series
RTAN0805BKE15K0
DigiKey Part Number
738-RTAN0805BKE15K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RTAN0805BKE15K0CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RTAN0805BKE15K0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTAN0805BKE15K0
Description
RES 15K OHM 0.1% 1/5W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RTAN0805BKE15K0 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)