RVCU1206FT100K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RVCU1206FT100K |
Description | RES, HV, 1206, 100 KOHM, 1%, 0.3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RVCU1206FT100K Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage |
Mfr | Temperature Coefficient 100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.120" L x 0.063" W (3.05mm x 1.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |