ESDA6V1-5P6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDA6V1-5P6 |
Description | TVS DIODE 3VWM SOT666IP |
Customer Reference | |
Detailed Description | Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-666IP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESDA6V1-5P6 Models |
Category | Power - Peak Pulse 150W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Applications General Purpose |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Type Zener | Package / Case SOT-563, SOT-666 |
Unidirectional Channels 5 | Supplier Device Package |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3V | Base Product Number |
Voltage - Breakdown (Min) 6.1V |