ESDA8V2-1J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDA8V2-1J |
Description | TVS DIODE 5VWM 20VC SOD323 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20V Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESDA8V2-1J Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 500W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Obsolete | Capacitance @ Frequency 210pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V | Package / Case SC-76, SOD-323 |
Voltage - Breakdown (Min) 8.2V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 20V | Base Product Number |