EVL6562A-35WFLB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 0
Unit Price: ₱166.99000
Datasheet
L6562A - Power Factor Correction Power Management Evaluation Board
EVL6562A-35WFLB
DigiKey Part Number
497-8248-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVL6562A-35WFLB
Description
EVAL BOARD FOR L6562A
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Embedded
No
Manufacturer
STMicroelectronics
Utilized IC / Part
L6562A
Packaging
Bulk
Primary Attributes
35W, 48V Out, 90 ~ 265VAC In