STGIPL14K60 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 0
Unit Price: ₱2,413.00000
Datasheet
Power Driver Module IGBT 3 Phase 600 V 14 A 38-PowerDIP Module, Offset Leads
STGIPL14K60
DigiKey Part Number
497-10571-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STGIPL14K60
Description
IGBT IPM 600V 14A 38-PWRDIP MOD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
STGIPL14K60 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current
14 A
Manufacturer
STMicroelectronics
Voltage
600 V
Series
Voltage - Isolation
2500VDC