STPS1L30MF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STPS1L30MF |
Description | DIODE SCHOTTK 30V 1A STMITE FLAT |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 1A Surface Mount STmite Flat |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | STPS1L30MF Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 390 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package STmite Flat |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Current - Average Rectified (Io) 1A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 390 mV @ 1 A |