GEC31SABN-M30
DigiKey Part Number
S1013E-31-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GEC31SABN-M30
Description
CONN HEADER SMD 31POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 31 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Mfr
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1₱185.80000₱185.80
10₱157.86700₱1,578.67
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER SMD 36POS 2.54MM
In-Stock: 6473
Unit Price: ₱181.03000
CONN HEADER SMD 35POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: ₱206.04000
CONN HEADER SMD 34POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 33POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 32POS 2.54MM