GEC36SGSN-M89
DigiKey Part Number
S1123E-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GEC36SGSN-M89
Description
CONN HEADER SMD R/A 36POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount, Right Angle 36 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
3A
Additional Resources
In-Stock: 56
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1₱213.19000₱213.19
50₱161.44000₱8,072.00
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER SMD R/A 35POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: ₱239.39000
CONN HEADER SMD R/A 34POS 2.54MM
In-Stock: 0
Unit Price: ₱233.44000
CONN HEADER SMD R/A 33POS 2.54MM
CONN HEADER SMD R/A 32POS 2.54MM
CONN HEADER SMD R/A 31POS 2.54MM