PBC22SACN
DigiKey Part Number
S1031E-22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC22SACN
Description
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 22 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.320" (8.13mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.650" (16.51mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1₱130.41000₱130.41
10₱110.94200₱1,109.42
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 205
Unit Price: ₱167.93000
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
Unit Price: ₱23.82000
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 2210
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 364
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM