PBC22SFDN
DigiKey Part Number
S1241E-22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC22SFDN
Description
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 22 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.420" (10.67mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.838" (21.29mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1₱157.21000₱157.21
10₱133.39200₱1,333.92
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 515
Unit Price: ₱206.64000
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
Unit Price: ₱25.01000
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM