PEC33SAEN
DigiKey Part Number
S1052E-33-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PEC33SAEN
Description
CONN HEADER VERT 33POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 33 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.520" (13.21mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.850" (21.59mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1₱178.65000₱178.65
10₱151.73300₱1,517.33
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 1989
Unit Price: ₱163.76000
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 944
Unit Price: ₱23.82000
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 512
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM