PEC33SBAN
DigiKey Part Number
S1112E-33-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PEC33SBAN
Description
CONN HEADER R/A 33POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 33 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Number of Rows
1
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1₱131.01000₱131.01
10₱111.35900₱1,113.59
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 6087
Unit Price: ₱116.72000
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 8194
Unit Price: ₱22.03000
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
In-Stock: 157
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM