CDRH74NP-471MC-B
DigiKey Part Number
308-1513-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1513-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1513-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH74NP-471MC-B
Description
FIXED IND 470UH 260MA 3.01 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µH Shielded Inductor 260 mA 3.01Ohm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
3.01Ohm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)