PS1608GT2-R50-T1
DigiKey Part Number
408-2049-2-ND - Tape & Reel (TR)
408-2049-1-ND - Cut Tape (CT)
408-2049-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PS1608GT2-R50-T1
Description
RF POWER DIVIDER 0HZ-20GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 0 Hz ~ 20 GHz 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PS1608GT2-R50-T1 Models
Category
Insertion Loss
6dB
Manufacturer
Susumu
Frequency
0 Hz ~ 20 GHz
Series
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)