TG-A2030-150-150-2.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A2030-150-150-2.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A2030-150-150-2.0
Description
THERM PAD 150MMX150MM WHT
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 150.00mm x 150.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Outline
150.00mm x 150.00mm