TG-A2030-19.5-12.7-1.0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
t-Global Technology
In Stock: 188
Unit Price: ₱13.70000
Datasheet
Thermal Pad White 19.50mm x 12.70mm Rectangular Tacky - Both Sides
TG-A2030-19.5-12.7-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A2030-19.5-12.7-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A2030-19.5-12.7-1.0
Description
THERM PAD 19.5MMX12.7MM WHT
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Shape
Rectangular
Base Product Number
Outline
19.50mm x 12.70mm