TG-AL373-100-100-1.0-1A is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
t-Global Technology
In Stock: 0
Unit Price: ₱735.10286
Datasheet
Thermal Pad Yellow 100.00mm x 100.00mm Square Adhesive - One Side
TG-AL373-100-100-1.0-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-AL373-100-100-1.0-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-AL373-100-100-1.0-1A
Description
THERM PAD 100MMX100MM W/ADH YLW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Silicone Elastomer
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Packaging
Box
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Obsolete
Color
Yellow
Type
Conductive Pad, Sheet
Thermal Conductivity
1.7W/m-K
Shape
Square
Shelf Life
12 Months
Outline
100.00mm x 100.00mm