FBMH1608HL331-T
DigiKey Part Number
587-1734-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1734-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1734-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMH1608HL331-T
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 4LN
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 800mA 210mOhm
EDA/CAD Models
FBMH1608HL331-T Models
Category
Current Rating (Max)
800mA
DC Resistance (DCR) (Max)
210mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz