LB3218T331K
DigiKey Part Number
587-3084-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3084-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3084-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LB3218T331K
Description
FIXED IND 330UH 65MA 7 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 65 mA 7Ohm 1207 (3218 Metric)
EDA/CAD Models
LB3218T331K Models
Category
DC Resistance (DCR)
7Ohm
Mfr
Frequency - Self Resonant
4MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)