LCCNF1608KKTR47MA
DigiKey Part Number
587-LCCNF1608KKTR47MATR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LCCNF1608KKTR47MACT-ND - Cut Tape (CT)
587-LCCNF1608KKTR47MADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCCNF1608KKTR47MA
Description
FIXED IND 470NH 3A 65 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Shielded Multilayer Inductor 3 A 65mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
65mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.6A