LCDND3030MKT2R2MM
DigiKey Part Number
587-LCDND3030MKT2R2MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LCDND3030MKT2R2MMCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LCDND3030MKT2R2MMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCDND3030MKT2R2MM
Description
FIXED IND 2.2UH 2.1A 112 MOHM
Detailed Description
2.2 µH Shielded Wirewound Inductor 2.1 A 112mOhm Max 1212 (3030 Metric)
DC Resistance (DCR)
112mOhm Max
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
2.8A