LCXNE3030KKT2R2MN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LCXNE3030KKT2R2MN |
Description | FIXED IND 2.2UH 1.3A 83 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.3 A 83mOhm 1212 (3030 Metric) |
EDA/CAD Models | LCXNE3030KKT2R2MN Models |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 83mOhm |
Series | Frequency - Self Resonant 86MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1212 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.3A | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |