LLDND1616KKT3R3MM is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱8.95132
Datasheet
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 650 mA 515mOhm Max Nonstandard
LLDND1616KKT3R3MM
DigiKey Part Number
587-LLDND1616KKT3R3MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLDND1616KKT3R3MM
Description
FIXED IND 3.3UH 650MA 515 MOHM
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
1.15A
DC Resistance (DCR)
515mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.065" L x 0.065" W (1.64mm x 1.64mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)