LLDND2020JET100MM is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: ₱8.95989
Datasheet
10 µH Shielded Wirewound Inductor 550 mA 1.04Ohm Max Nonstandard
LLDND2020JET100MM
DigiKey Part Number
587-LLDND2020JET100MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLDND2020JET100MM
Description
FIXED IND 10UH 550MA 1.04 OHM
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
700mA
DC Resistance (DCR)
1.04Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)