LLDND2020KKT1R0MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: ₱14.06785
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: ₱8.95989
Datasheet
1 µH Shielded Wirewound Inductor 1.7 A 85mOhm Max Nonstandard
LLDND2020KKT1R0MM
DigiKey Part Number
587-LLDND2020KKT1R0MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLDND2020KKT1R0MM
Description
FIXED IND 1UH 1.7A 85 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
2.9A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
85mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)