LLXNE3030KKT2R2MN is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: ₱7.70935
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: ₱7.70935
2.2 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.3 A 83mOhm 1212 (3030 Metric)
LLXNE3030KKT2R2MN
DigiKey Part Number
587-LLXNE3030KKT2R2MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLXNE3030KKT2R2MN
Description
FIXED IND 2.2UH 1.3A 83 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
83mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
86MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.3A