LMXND3030QKT330MNG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: ₱7.56077
Image for LMXND3030QKT330MNG is not available
LMXND3030QKT330MNG
DigiKey Part Number
587-LMXND3030QKT330MNGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMXND3030QKT330MNG
Description
FIXED IND 33UH 440MA 780 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 440 mA 780mOhm 1212 (3030 Metric)
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
780mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
18MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
400mA