LSCNB1005EETR22MB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSCNB1005EETR22MB |
Description | FIXED IND 220NH 1.6A 80 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 nH Shielded Multilayer Inductor 1.6 A 80mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.6A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 80mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0402 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |