LSDND1616KKT1R5MM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSDND1616KKT1R5MM |
Description | FIXED IND 1.5UH 1.1A 185 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Wirewound Inductor 1.1 A 185mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.75A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 185mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.065" L x 0.065" W (1.64mm x 1.64mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |