LSDND2020MKT1R0MM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSDND2020MKT1R0MM |
Description | FIXED IND 1UH 1.9A 64 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Wirewound Inductor 1.9 A 64mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.55A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 64mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |