LSDND2020MKT3R3MM
DigiKey Part Number
587-LSDND2020MKT3R3MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSDND2020MKT3R3MMCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSDND2020MKT3R3MMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSDND2020MKT3R3MM
Description
FIXED IND 3.3UH 1.15A 178 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 1.15 A 178mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.35A
DC Resistance (DCR)
178mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)