LSDND4040WKT330MM is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Unit Price: ₱14.07591
33 µH Shielded Wirewound Inductor 800 mA 720mOhm Max 1616 (4040 Metric)
Power Inductor MCOIL™ Series
LSDND4040WKT330MM
DigiKey Part Number
587-LSDND4040WKT330MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSDND4040WKT330MMCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSDND4040WKT330MMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSDND4040WKT330MM
Description
FIXED IND 33UH 800MA 720 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
1.2A
DC Resistance (DCR)
720mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1616
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)