LSEUC2016KKTR47M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSEUC2016KKTR47M |
Description | FIXED IND 470NH 4.7A 26 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Shielded Wirewound Inductor 4.7 A 26mOhm Max 0806 (2016 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 6.3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 26mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0806 (2016 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0806 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |