LSXND3030QKT4R7MNG
DigiKey Part Number
587-LSXND3030QKT4R7MNGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSXND3030QKT4R7MNGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSXND3030QKT4R7MNGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXND3030QKT4R7MNG
Description
FIXED IND 4.7UH 1.04A 144 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.04 A 144mOhm Max 1212 (3030 Metric)
EDA/CAD Models
LSXND3030QKT4R7MNG Models
DC Resistance (DCR)
144mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
40MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1.02A