LSXND3030QKT4R7MNG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSXND3030QKT4R7MNG |
Description | FIXED IND 4.7UH 1.04A 144 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.04 A 144mOhm Max 1212 (3030 Metric) |
EDA/CAD Models | LSXND3030QKT4R7MNG Models |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 144mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 40MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -25°C ~ 120°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1212 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.02A |