LSXNE3030MKT100MN
DigiKey Part Number
587-LSXNE3030MKT100MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSXNE3030MKT100MNCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSXNE3030MKT100MNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXNE3030MKT100MN
Description
FIXED IND 10UH 720MA 324 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 720 mA 324mOhm Max 1212 (3030 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LSXNE3030MKT100MN Models
DC Resistance (DCR)
324mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
32MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
730mA