MCASU105SCG331JFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU105SCG331JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASU105SCG331JFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCASU105SCG331JFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SCG331JFNA01
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MCASU105SCG331JFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)