MDMK4040T1R0MF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MDMK4040T1R0MF |
Description | FIXED IND 1UH 3.5A 47 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.5 A 47mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MDMK4040T1R0MF Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 7.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 47mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |